متن کامل خبر


 
جشن ازدواج زوج های جوان دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار شد

خلاصه خبر: جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه با حضور و استقبال قابل توجه زوج های جوان، برگزار شد.

جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه با حضور و استقبال قابل توجه زوج های جوان، برگزار شد. در اين مراسم كه در سالن جابر بن حيان دانشگاه برگزار گردید پس از تلاوت آياتي از كلام الله مجيد و پخش سرود جمهوري اسلامي ايران، چند نماهنگ ارزشي و جذاب به نمايش در آمد كه فضاي سالن را تحت تأثير قرار داد.

در ادامه دكتر احمدي رئيس دانشگاه به سخنرانی پرداخته و ضمن خوش‌آمد گويي به دانشجويان ابراز اميدواري كردند كه زوج هاي جوان دانشجو با سرمشق گرفتن از اهل بيت(عليهم السلام) زندگي سرشار از خوشبختي داشته باشند.

               

                        

                        

سپس حجت الاسلام والمسلمين دكتر فلاح رفيع مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تربیت مدرس نیز ضمن تبريك به زوج هاي دانشجو، خاطر نشان كردند: "اين فرصت و نعمت و لطف الهي را قدر بدانيد." ایشان افزود: "استفاده از اين فرصت طلايي نيازمند شناختي است كه خود از راه آموزش و تأمل به دست مي آيد و در نهايت مي‌بايست به مرحله عمل برسد." دکتر فلاح‌رفیع در پايان سخنان خود ضمن آرزوي خوشبختي براي زوج هاي دانشجو افزودند: "در كنار جشن و شادي، بخش آموزشي و مشاوره اي كه در اين مراسم براي شما در نظر داريم مي تواند منشأ تأثيرات مثبتي در زندگي شما عزيزان باشد."

                        

کارگاه آموزشی دکتر حمید صادقیان روانشناس و مشاور خانواده برنامه دیگر جشن ازدواج دانشجویی بود. دکتر صادقیان با شور و جذابیت فوق العاده به بیان نکات مهم زندگی متأهلی پرداخته و موضوعات تأثیرگذار در روابط زوجین را تحت عنوان "ویروس ها و ویتامین ها" تبیین نمودند که بسیار مورد توجه و رضایت حاضرین قرار گرفت.

اجرای زیبای گروه بین المللی تواشیح محراب نیز از دیگر بخش های این مراسم بود. سپس عکسی با حضور همه زوج های جوان دانشجو به یادگار گرفته شد و در نهایت، حرکت دسته‌جمعی به سمت مزار شهدای گمنام دانشگاه و اهدای گل به روح مطهرشان و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد دانشگاه را شاهد بودیم. بعد از آن، پذیرایی ناهار در سالن شکرانه و اهدای کارت هدیه به زوجین از سوی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس، پایان بخش این مراسم خاطره انگیز و به یاد ماندنی بود.

شایان ذکر است که بعدازظهر نیز مراسمی با عنوان "پایه ریزی ازدواج موفق و انتخاب آگاهانه" برای مجردین و با حضور و ارائه جذاب جناب آقای دکتر صادقیان در همان مکان برگزار شد که آن مراسم نیز با استقبال خوب دانشجویان همراه بود.

              

                      

کانال نهاد رهبری دانشگاه

کانال دکتر فلاح رفیع

7 اسفند 1396 / تعداد نمایش : 636