متن کامل خبر


 
تاکید بر ارائه برنامه ۲ ساله کمیته های تخصصی مدیریت سبز دانشگاه

خلاصه خبر: بیست و هشتمین نشست شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه، بیست و دوم آبان ماه با حضور رئیس دانشگاه، معاون پشتیبانی و منابع انسانی و سایر اعضای شورا در محل دفتر معاونت پشتیبانی و منابع انسانی تشکیل شد.

در ابتدای این نشست دکتر آرش رضایی مسئول دبیرخانه شورا، دستور این جلسه را قرائت کرد. بررسی نحوه اطلاع رسانی پیام های مدیریت سبز و بروشور مدیریت سبز دانشگاه یکی از این دستورات بود.
رییس دانشگاه در این باره توضیح داد: بهتر است اطلاع رسانی در اختیار معاونت فرهنگی قرار گیرد و این حوزه با استفاده از روش های متنوع اطلاع رسانی و نوع ارتباطاتی که با دانشگاهیان دارد، اقدام نماید، روابط عمومی نیز اخبار آن را پوشش دهد.
در ادامه به پیشنهاد مدیر روابط عمومی مقرر گردید بروشور مدیریت سبز در اختیار روابط عمومی قرار گرفته تا زمان برگزاری دوره های ایمنی که به صورت اختصاصی توسط هر دانشکده در سالن‌های اصلی دانشگاه برگزار می گردد توزیع شود.
دکتر احمدی در خصوص دفع پسماندهای عفونی خاطر نشان کرد: می بایست این موضوع در قراردادی مجزا تنظیم و در چارت آن روش گردش کار، تحویل کار به پیمانکار و سایر موارد مشخص شود تا حوزه ها کمتر دچار سردرگمی شوند.
دکتر آرش رضایی در خصوص میزان تولید پسماند و درآمدهای مشابهی که پیمانکاران سایر دانشگاه‌ها از ناحیه فروش آن به دست می آورند توضیحاتی ارائه و تصریح کرد: ما باید در این زمینه اشراف اطلاعاتی داشته باشیم تا از منابع موجود به نفع دانشگاه بهره برداری کنیم.
وی در ادامه در خصوص محل دپوی پسماند در ضلع غربی ساختمان شماره ۲ علوم انسانی توضیحاتی ارائه کرد و خواستار جمع‌آوری این محل به جهت قریب‌الوقوع بودن بهره برداری از آن شد.
معاون پشتیبانی و منابع انسانی بر رسیدن درآمد پایدار دانشگاه به میزان ۳۰ درصد بودجه تا سال ۱۴۰۰ تاکید کرد و خواستار درآمدزایی از کلیه پسماندها و دورریزهای دانشگاه شد.
توجه به طرح استحصال آب باران در دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی از جمله مواردی بود که دکتر موسوی قائم مقام رییس در شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه به عنوان یکی از حوزه‌های مهم فعالیت مدیریت سبز بر آن تاکید کرد.
دکتر مختارانی دیگر عضو شورای راهبری مدیریت سبز در ادامه گزارش مبسوطی در خصوص سطل‌های پیش‌بینی شده برای تفکیک پسماند ارائه کرد و حضور دانشگاه در نمایشگاه مدیریت سبز سال جاری را مفید ارزیابی کرد.
عضو شورای راهبری مدیریت سبز افزود: غرفه دانشگاه به جهت ایده سطل های تفکیک زباله، مورد تحسین بسیاری از بازدیدکنندگان قرار گرفت.
وی در ادامه اظهار داشت: بهتر است با معاونان اداری و مالی دانشکده ها جلساتی برگزار شود تا از ایده ها و پیشنهادهای خوبی که در زمینه مدیریت سبز دارند، استفاده شود.
دکتر مختارانی توضیحاتی در خصوص وبومتریک سبز دانشگاه های کشور که متولی آن دانشگاه شیراز می باشد، ارائه کرد.
در ادامه این نشست رییس دانشگاه بر حضور فعال در وبومتریک های داخلی و بین المللی تاکید کرد و گفت: کمیته های تخصصی شورا باید دارای بازوی کار دانشجویی بشوند. دانشجو به جهت دارابودن تفکرات آرمانی علاقمند به حضور در فعالیت های ترویجی، محیط زیستی، نمایشگاهی و اجرایی می باشد. بنابراین حضور این افراد حتی در کمیته های تخصصی نیز پیشنهاد می شود.
رییس دانشگاه همچنین خواستار ارائه طرحی ۲ ساله برای برنامه کمیته های تخصصی تا سال ۱۴۰۰ شد.
وی اظهار داشت: کمیته ها ظرف ۴۰ روز آینده برنامه های خود را تا پایان سال ۱۴۰۰ با توجه به شناختی که از محیط دانشگاه پیدا کرده‌اند و نیز مسائلی که در پیش رو باقی مانده به دبیرخانه شورا ارائه نمایند تا در نشست پایان آذرماه این شورا مورد بررسی قرار گیرد.
دکتر احمدی افزود: در حال حاضر طرح جامع پسماند از دستور کار شورا خارج شود و طرح های دو ساله جایگزین آن شود.

26 آبان 1398 / تعداد نمایش : 484