متن کامل خبر


 
تاکید بر حذف مواد پلاستیکی در نشست ها و جلسات دفاع دانشگاه

خلاصه خبر: در بیست و نهمین جلسه شورای راهبری مدیریت سبز بر لزوم حذف مواد پلاستیکی در مراسم، نشست ها و جلسات دفاع پایان نامه در دانشگاه تاکید شد.

در این نشست دکتر آرش رضایی گزارشی از اقدامات و جلسات صورت گرفته در خصوص مدیریت پسماند طی یک‌ ماه گذشته ارائه نمود.
وی گفت: بحث های تبلیغاتی و جلسات آموزش به دانشجویان و اعضای هیات علمی در خصوص مدیریت پسماند و تفکیک زباله،‌ برای برخی دیگر از دانشکده ها صورت گرفت.
وی در ادامه به برگزاری جلساتی با مدیر امور اداری ، مسئول حراست و برخی از مسئولان دانشگاه در جهت رفع موانع اجرای درست مدیریت پسماند، اشاره کرد و از تدوین آیین نامه اجرایی مدیریت پسماند در آینده نزدیک خبر داد.
وی بر لزوم اجرای صحیح طرح مدیریت پسماند در خوابگاه ها تاکید کرد و گفت: در خصوص مدیریت پسماند و تفکیک زباله در خوابگاه ها باید همکاری بیشتری به ویژه از سوی نیروهای خدماتی صورت گیرد.
وی با اشاره به طرح جمع آوری پسماند باتری در دانشگاه و اطلاع رسانی آن در پایگاه خبری، از توسعه این طرح و ایجاد دو مخزن دیگر با هزینه کمتر در ورودی ساختمان مرکزی و دانشکده فنی و مهندسی در آینده نزدیک خبر داد.
وی به برگزاری جلسه دفاع سبز در دانشکده علوم پزشکی و پوشش خبری آن از سوی روابط عمومی اشاره کرد و گفت: باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد تا در تمامی جلسات دفاع پایان نامه در دانشگاه از مواد پلاستیکی استفاده نشود و جلسات دفاع دانشگاه، سبز برگزار شود.
دکتر موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی نیز تاکید کرد: در ابتدا باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد و پس از تصویب و ضمانت اجرایی، این اقدام مثبت در تمامی جلسات دفاع الزامی شود و هزینه مربوط به جلسات دفاع که از سوی معاونت پژوهشی پرداخت می شود ملزم به رعایت اصول مدیریت سبز در این جلسات باشد.
وی گفت: طی مذاکره با تعاونی دانشگاه باید بسته های کاغذی جهت استفاده از میوه و مواد خوراکی جهت سرو در مراسم دفاع دانشجویان در این فروشگاه عرضه شود و در تمامی مراسم و نشست های دانشگاه این موارد مورد توجه قرار گیرد.

27 آذر 1398 / تعداد نمایش : 379