متن کامل خبر


 
برگزاری نمایشگاه محیط زیست با موضوع "طبیعت"

خلاصه خبر: نمایشگاه محیط زیستی دانشجویان دانشکده هنر بیستم دیماه در ضلع غربی سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد. این نمایشگاه با شعار احترام به طبیعت با استقبال دانشگاهیان مواجه شد.

به گفته دانشجویان برگزار کننده، مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه، بستر سازی مناسب برای مشارکت عمومی در حفاظت از محیط زیست، اطلاع رسانی زیست محیطی برای جلوگیری از تخریب محیط زیست، گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و تاکید بر ریختن زباله در سطل های زباله است.
برگزار کننده این نمایشگاه می گوید: در این نمایشگاه به پارادوکس هایی پرداخته شده که هدف آن به چالش کشیدن ماهیت تابلوهایی است که در فضای شهری استفاده می شود. سطل زباله و ریختن زباله ها در طبیعت فضای شهری یکی از این چالش هاست. این یک امر مسلم است که هر شهروند این را باید بداند که زباله خود را در زباله دان بریزد و نیازی به تاکید به وسیله تابلوهای شهری نیست و البته این موضوع از دیدگاه هنرمند توهین به شعور اجتماعی افراد است. می توان از طریق رسانه ها، مطبوعات، خانواده و جامعه آنها را آموزش داد.
دانشجوی دانشکده هنر می افزاید: مرحله دوم به چالش کشیدن ریختن زباله در طبیعت فضای شهری است. در جامعه اسلامی که در همه حال انسان را به نظافت و پاکیزگی دعوت می کند، وظیفه هر مسلمان امر به معروف و نهی از منکر است. کسانی که این مسئله را رعایت نمی کنند علاوه بر این که طبیعت را آلوده می کنند روح لطیف و پاک خود را هم آلوده می کنند.
گفتنی است این نمایشگاه از زباله بسته بندی تنقلات بوفه های دانشگاه جمع آوری شده بود و دانشجویان برگزارکننده آنها را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده بودند.

12

22 دی 1398 / تعداد نمایش : 274