متن کامل خبر


 
برگزاری کارگاه های آموزشی اصلاح الگوی مصرف و انرژی های تجدید پذیر در دانشگاه

خلاصه خبر: در هفتمین جلسه شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه که با حضور دکتر احمدی و سایر اعضای شورا، دهم خردادماه برگزار شد، مقرر گردید کارگاه های آموزشی در راستای اصلاح الگوی مصرف و انرژی های نو (تجدید پذیر)، از اول تیرماه برگزار شود.

در هفتمین جلسه شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه که با حضور دکتر احمدی و سایر اعضای شورا، دهم خردادماه برگزار شد، مقرر گردید کارگاه های آموزشی در راستای اصلاح الگوی مصرف و انرژی های نو (تجدید پذیر)، از اول تیرماه برگزار شود.
در این جلسه پس از ارائه گزارش کمیته تخصصی فرهنگی و آموزشی و کمیته تخصصی اصلاح الگوی مصرف مقرر گردید مدیریت دفتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی، ساختمان های در حال ساخت پردیس های دانشگاهی را در راستای اصلاح الگوی مصرف و استفاده از انرژی های نو مورد مطالعه و بررسی قرار داده و محل مناسبی برای امحاء لامپ های فلورسنت (لامپ های مهتابی و لامپ های کم مصرف) در پردیس مرکزی اختصاص دهد. همچنین این دفتر طرح های مناسب در خصوص پروژه هایی در زمینه مدیریت سبز و اصلاح الگوی مصرف ارائه نماید.
در هفتمین جلسه شورای راهبری مدیریت سبز، پس از بحث و تبادل نظر اعضاء مقرر شد، مدیریت امور اداری دانشگاه به تجهیز پردیس مرکزی به سطل های زباله با تفکیک رنگ متناسب با نوع زباله ها اقدام کند. همچنین پلان مناسب مرحله ای در خصوص ورود و خروج اتومبیل ها و پارکینگ های دانشگاه را تا 6 ماه آینده ارائه و به برگزاری کارگاه های مناسب در زمینه پارکینگ های دانشگاه و ورود و خروج خودروها اقدام نماید.
در این جلسه مقرر گردید روابط عمومی دانشگاه در زمینه تبلیغات در مورد برخی از کارگاه ها متناسب با انرژی های سبز و اصلاح الگوی مصرف با همکاری امور اداری اقدام کند و به مکان یابی مناسب جهت ارائه اطلاعات مدیریت انرژی سبز در صفحه اصلی سایت دانشگاه بپردازد.
در جلسه 7 شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه، پیشنهاد تشکیل کمیته تخصصی پسماند زباله مطرح شد. همچنین مقرر گردید ریاست کمیته تخصصی فرهنگی و آموزشی پس از اصلاح برخی از عناوین کارگاه های تعیین شده آن کمیته، نسبت به برگزاری کارگاه ها از اول تیرماه 96 اقدام نماید.

31 خرداد 1396 / تعداد نمایش : 2275