متن کامل خبر


 
ارائه طرح جامع مديريت سبز براي پسماندهاي دانشگاه

خلاصه خبر: در شوراي راهبردي مديريت سبز دانشگاه که با حضور معاون پشتيباني و منابع انساني و جمعي از مديران و مسئولان دانشگاه هشتم آذرماه برگزار شد، طرح جامع مديريت سبز براي پسماندهاي دانشگاه ارائه شد.

در شوراي راهبردي مديريت سبز دانشگاه که با حضور معاون پشتيباني و منابع انساني و جمعي از مديران و مسئولان دانشگاه هشتم آذرماه برگزار شد، طرح جامع مديريت سبز براي پسماندهاي دانشگاه ارائه شد.
در اين نشست دكتر مختاراني عضو هيات علمي دانشكده مهندسي عمران و محيط زيست در خصوص طرح جامع مديريت سبز براي پسماندهاي دانشگاه مطالبي را عنوان كرد.
وي اظهار داشت: اين طرح به صورت پايلوت در بلوك 3 و 6 دانشكده فنی و مهندسي اجرا مي شود كه مخازني براي تفكيك زباله ها به 3 يا 4 جزء در نظر گرفته خواهد شد كه يك مخزن براي جمع آوري باتري نيز پيش بيني مي شود.
وي افزود: در طرح تفكيك زباله از مبدا اطلاع رساني و آموزش به كاركنان و دانشگاهيان بسيار حائز اهميت است و در اين راستا بروشوري جهت آموزش تهيه شده است تا پرسنل با نحوه تفكيك زباله و اهميت آن به خوبي آشنا شوند. همچنين بحث كمتر توليد كردن زباله از ديگر مواردي است كه در آموزش ها به آن توجه مي شود و بايد در خصوص آن فرهنگ سازي صورت گيرد.
وي خاطر نشان كرد: زباله خطرناك در دانشگاه بسيار كم است و لامپ هاي مهتابي نيز بايد به صورت جداگانه جمع آوري و به دفتر فني تحويل داده شود. سايز مخزن زباله هاي مختلف يكسان است ولي زمان تخليه مخزن ها با توجه به ميزان توليد آنها متفاوت خواهد بود.
وي تصريح كرد: ما زباله ها را به عنوان آشغال هاي دورريختني نمي بينيم؛ بلكه كاغذ،‌ پلاستيك و فلز مي تواند به عنوان اجسام بازيافتي براي دانشگاه درآمدزايي نيز داشته باشد.
سپس اعضاي شورا در خصوص چگونگي اجراي بهتر طرح تفكيك زباله در دانشگاه مطالبي را مطرح كردند.

طرح جامع مديريت سبز

11 آذر 1396 / تعداد نمایش : 1737