متن کامل خبر


 
حضور ۱۰۰۸ شرکت‌کننده در سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور

خلاصه خبر: شرکت‌کننده در سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور که به میزبانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود، حضور خواهند داشت.

مرحله پایانی سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاه‌های سراسر کشور، با حضور ۱۰۰۸ نفر شرکت‌کننده که در بخش‌ها و رشته‌های مختلف به رقابت خواهند پرداخت، برگزار می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ مرحله پایانی سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های سراسر کشور با حضور ۸ دستگاه مختلف طی روزهای ۶ تا۸ آذر ماه در حوزه هنری تهران برگزار می شود و طی دو آیین اختتامیه، برگزیدگان در رشته‌های مختلف اعلام و جوایز خود را دریافت خواهند کرد. این جشنواره ملی با حضور هشت دستگاه دانشگاهی و نمایندگان آنها در حوزه هنری تهران برگزار خواهد شد.
در بخش آوایی سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های سراسر کشور ۳۲۹ نفر از دانشجویان زن و مرد و همچنین در بخش معارفی در این دوره از جشنواره ۱۷۲ نفر از دانشجویان دستگاه‌های مختلف شرکت می کنند.
در بخش هنری در مجموع ۲۰۴ شرکت‌کننده در این دوره از جشنواره حضور داشتند که همگی از دانشجویان هستند که از این تعداد ۱۰۶ نفر را آقایان و ۹۸ نفر را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.
امسال در سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های سراسر کشور، در بخش ادبی ۹۶ شرکت کننده حضور دارند و در بخش فناوری نیز ۵۳ دانشجو رقابتهای خود را انجام می‌دهند.
همچنین در بخش پژوهشی این دوره از جشنواره ۵۹ دانشجو از دانشگاه‌های مختلف حضور دارند و رقابت‌های خود را انجام می‌دهند.
گفتنی است سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های کشور با حضور نفرات برتر جشنواره‌های قرآن و عترت داخلی دانشجویان شامل دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود. شایان ذکر است میزبان دوره گذشته این جشنوارهدانشگاه فرهنگیان بود که رقابت‌های آن در مشهد مقدس برگزار گردید.
 

جدول زمان بندی مرحله ملی مسابقات قرآن نیز به شرح زیر است :
-    پذیرش : روز 6 آذر ساعت 14 در حوزه هنری
-    آزمون رشته های معارفی : ساعت 18 تا 19 روز 6 آذر
-    اختتامیه بخش های معارفی ، هنری ، پژوهشی ،‌ فناوری ، و... : روز 7 آذر
-    برگزاری رشته های بخش آوائی :  7 و8 آذر ماه
-    مراسم اختتامیه بخش آوائی روز 8 آذر

 

4 آذر 1396 / تعداد نمایش : 1582