متن کامل خبر


 
بازدید علمی دانشجویان از مؤسسه انستیتو پاستور ایران

خلاصه خبر: گروهی از دانشجویان و اعضای هیئت علمی گروه آموزش بهداشت و ارتقای سلامت دانشگاه تربیت مدرس از مؤسسه انستیتو پاستور ایران بازدید به عمل آوردند. در این بازدید یکروزه از قسمت‌های مختلف مؤسسه انستیتو پاستور شامل بخش­های کنترل کیفیت، تولید واکسن و بخش حیوانات دیدن شد.

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی، گروهی از دانشجویان و اعضای هیئت علمی گروه آموزش بهداشت و ارتقای سلامت دانشگاه تربیت مدرس از مؤسسه انستیتو پاستور ایران بازدید به عمل آوردند. در این بازدید یکروزه از قسمت‌های مختلف مؤسسه انستیتو پاستور شامل بخش­های کنترل کیفیت، تولید واکسن و بخش حیوانات دیدن شد.
انستيتو پاستور ايران موسسه‌اي تحقيقاتي، توليدي و آموزشي است كه با هدف تامين بهداشت و سلامت جامعه در سال 1299 تاسيس شد. در آن زمان ضرورت تاسيس موسسه اي علمي كه بتواند در زمينه هاي واگير فعاليت داشته و قادر به توليد برخي از واكسن ها باشد احساس مي شد، بر اين اساس در تاريخ 23 اكتبر 1919 ميلادي مذاكرات لازم بين هيات هاي ايراني و فرانسوي در انستيتو پاستور پاريس صورت گرفت و در تاريخ20 ژانويه 1920 ميلادي قرارداد همكاري بين دو كشور به امضا رسيد. از اين زمان فعاليت رسمي انستيتو پاستور ايران آغاز شد كه اين فعاليت به لحاظ كمي و كيفي همچنان در حال گسترش است.
15 اسفند 1394 / تعداد نمایش : 3295