متن کامل خبر


 
برگزاری شورای دبیران منتخب انجمن‎های علمی دانشجویی در دانشگاه

خلاصه خبر:

برگزاری شورای دبیران منتخب انجمن‌های علمی دانشجویی

نشست دبیران شورای دبیران انجمن‎های علمی دانشجویی دانشگاه های منطقه 1 کشور در روز یکشنبه مورخ 18 مردادماه 94 در اتاق شورای دانشکدۀ مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.
این نشست با هدف برنامه‎ریزی پیرامون برگزاری نشست سراسری رؤسای شورای دبیران دانشگاه‌های کشور، رإس ساعت 17:00 آغاز شد و به مدت دو ساعت به طول انجامید. ریاست این نشست نیز بر عهدۀ دکتر اسماعیل باقرپور، مدیر ادارۀ انجمن‏های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بود. تشکیل شش کمیسیون تخصصی، برگزاری کارگاه‎های توانمندسازی تقاضامحور در جهت کمک به اجرایی کردن مصوبات کمیسیون‎های مربوطه و در نهایت صدور بیانیه‎های پایانی از مهمترین محورهای این نشست بود.
لازم به ذکر است که شورای دبیران دانشگاه های منطقه یک که استان تهران را شامل می‎شود، از 18 دبیر شورای دبیران دانشگاه‏های مربوطه و اعضای اداره انجمن‎های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل می‎گردد. همچنین، مقرر گردیده است نشست سراسری شورای دبیران کشور با اهداف ارتقای جایگاه انجمن‎های علمی دانشجویی، پرداختن به مسائل و مشکلات آن‎ها  و ایجاد شبکۀ تعاملی میان کلیۀ دبیران انجمن‎ها، در هفتۀ‎ سوم شهریور ماه سال جاری به میزبانی یکی از دانشگاه‎های سطح تهران برگزار گردد.
در پایان، دکتر باقرپور میزبانی دانشگاه تربیت مدرس را قابل تقدیر دانست و ابراز امیدواری کرد که با سپردن مسئولیت برگزاری منظم نشست مذکور در دانشگاه‎های سطح تهران و برقراری ارتباط آن‎ها با ادارۀ انجمن‎های علمی، شاهد تحول در وضعیت انجمن‎های علمی دانشجویی باشیم. جلسه آیندۀ این نشست، در تاریخ 25 مردادماه به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد

4 مهر 1394 / تعداد نمایش : 2892