متن کامل خبر


 
دبیر کانون فرهنگی هلال احمر دانشگاه دانشجوی فداکار شناخته شد

خلاصه خبر: هفتمین دوره آیین تقدیر و اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان برگزیده در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار و دبیر کانون فرهنگی هلال احمر دانشگاه به عنوان دانشجوی فداکار کشوری شناخته شد.

در این آیین از 24 دانشجو یا گروه دانشجویی فعال در عرصه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی کشور تقدیر شد که در این بین سرکار خانم زهره قزلسفلی دانشجوی دکتری پرستاری و دبیر کانون فرهنگی هلال احمر دانشگاه تربیت مدرس به واسطه مشارکت در برگزاری اردوهای یاری‌رسانی به مناطق محروم تهران واجد شرایط دریافت این تندیس شناخته شد.
برگزاری اردوهای جهادی کانون هلال احمر و شرکت در کاروان پیاده‌روی اربعین هلال احمر به عنوان نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز شرکت در گروه‌های امداد و نجات بخشی از فعالیت‌های ایشان به شمار می‌رود.  
لازم به ذکر است، فعالیت در عرصه‌های مختلف دفاع از کشور، انقلاب اسلامی و حریم اهل بیت (ع)، ارائه خدمات پیشگیرانه و امدادرسانی داوطلبانه در سوانح، حوادث و رخدادهای طبیعی و غیر طبیعی، فعالیت‌های داوطلبانه در امور خیریه، حوزه‌های سلامت و توانبخشی، مشارکت داوطلبانه در سازندگی، آبادانی و محرومیت زدایی کشور، حفاظت از محیط زیست و تامین ارگان‌های حیاتی بیماران نیازمند از طریق اهدای خون و عضو بخش‌های مختلف  این همایش است که هر سال از سوی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

3 دی 1396 / تعداد نمایش : 3154